Forum www.zielonaprzystan.fora.pl Strona Główna

 Wspólnota

Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
marii-olka
Wyjadacz
Wyjadacz



Dołączył: 27 Sty 2009
Posty: 191
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Budynek A4
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 0:32, 17 Lis 2010    Temat postu: Wspólnota

Drodzy sąsiedzi, ponieważ minął już jakiś czas od podpisania aktów notarialnych..przynajmniej dla mieszkańców budynku A, kolejnym krokiem powinno być załozenie wspólnoty. Z racji tego, że ostatnio wpisy na forum dotyczą głównie takich absurdalnych tematów jak np. bramka, parkowanie itp. dobrze byłoby się zastanowić co będzie dalej.
Do czasu zawiązania wspólnoty jesteśmy skazani na decyzje i działania WPB, które nie są dla nas korzystne, chyba że nikomu nie przeszkadza otrzymywanie kosmicznych rozliczeń, które ostatnio przygotował nam developer.
Należałby się zastanowić nad spotkaniem mieszkanców, aby wogóle ruszyć temat...bo upływający czas działa na naszą niekorzyść.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
niedzwiedz
Specjalista
Specjalista



Dołączył: 15 Gru 2009
Posty: 216
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 7:22, 17 Lis 2010    Temat postu:

Podsunę pewne kompendium wiedzy na temat zakładania i zarządzania wspólnota mieszkaniową. Po za chęcią założenia / zorganizowania wspólnoty jest też szereg spraw i umów itp które trzeba przejąć od obecnego zarządcy czyli WPB.

[link widoczny dla zalogowanych]

a tu mały cytat z tejże strony - Jak założyć wspólnotę mieszkaniową?
http://mieszkaniowa.e-wiedza.info napisał:


W zasadzie odpowiedź na to pytanie nie istnieje, gdyż wspólnoty mieszkaniowej się nie zakłada. Powstaje ona z mocy prawa, ale tylko w określonych przypadkach określonych dokładnie Ustawą o własności lokali z dnia 24 czerwca 1994 roku. Wspólnota mieszkaniowa powstaje w każdym budynku mieszkalnym, w którym sprzedano (czyli wyodrębniono prawo własności) choć jeden lokal, przy czym wcale nie musi to być lokal mieszkalny (mogą to być lokale usługowe, sklepy, garaże itp.), a jego właścicielem nie musi być osoba fizyczna, ale również: skarb państwa, gmina, przedsiębiorstwo państwowe, spółdzielnia mieszkaniowa, spółka prawa handlowego itp.

Tak więc, wspólnota mieszkaniowa nie powstaje dlatego, że taką decyzję podejmą na zebraniu lokatorzy danej kamienicy i jej powstanie nie jest wyrażeniem ich woli. Członkiem wspólnoty mieszkaniowej staje się każdy właściciel lokalu z chwilą jego kupna i nabycia praw i obowiązków wynikających z posiadania jego aktu własności.

Wspólnota mieszkaniowa powstaje jedynie w momencie kiedy wszystkie lokale wchodzące w skład określonej nieruchomości mają wyodrębnione prawo własności. Lokale te, a co za tym idzie, ich właściciele, wchodzą w skład wspólnoty. W sytuacji gdy choć jeden lokal w danej nieruchomości będzie funkcjonował na zasadzie prawa spółdzielczego do lokalu, pozostali właściciele swoich lokali nie tworzą wspólnoty mieszkaniowej.

Do pełnego zorganizowania wspólnoty mieszkaniowej wykonać należy następujące kroki:

1. Pierwsze zebranie wspólnoty mieszkaniowej, na którym uchwala się (fakultatywnie) statut wspólnoty mieszkaniowej, dokonuje się wyboru zarządu wspólnoty i podejmuje uchwałę w sprawie wysokości opłat na pokrycie kosztów zarządu nieruchomością wspólną.
2. Zawrzeć umowę o administrowanie i podpisanie protokołu z przejęcia nieruchomości i jej dokumentacji technicznej.
3. Wystąpić o numer statystyczny REGON (w oddziale Głównego Urzędu Statystycznego).
4. W dowolnym banku otworzyć rachunek bankowy wspólnoty mieszkaniowej.
5. Podpisać umowy z dostarczycielami mediów takich jak: woda, prąd, ciepło itp.
6. Wystąpić o NIP w Urzędzie Skarbowym.

W momencie zakupu nowego mieszkania od dewelopera, to on początkowo troszczy się o budynek. Ma to najczęściej zagwarantowane w umowie przedwstępnej sprzedaży mieszkania. To prosta sprawa, w ten sposób podwyższa sobie zysk z wybudowanego bloku. Administrując przez kilka pierwszych lat budynkiem, decyduje jaka firma dostarcza do niego wszelkie media, w tym telewizję, internet czy telefon, zazwyczaj nie dopuszczając do budynku firm innych niż te, z którymi współpracuje. Pobiera też opłatę na pokrycie kosztów zarządu nieruchomością.

W momencie podpisania pierwszej umowy przeniesienia własności lokalu, z mocy prawa powstaje wspólnota mieszkaniowa. W początkowym okresie, de facto nadal wspólnotą rządzi deweloper, gdyż posiada on największe udziały we wspólnocie (nadal posiada najwięcej mieszkań), a pozostałe głosy są rozdrobnione. W pewnym momencie jednak traci tę przewagę i pozostali członkowie są w stanie zmienić zarówno zarządcę nieruchomości, jak i firmy dostarczające media, nawet jeśli nie upłynął jeszcze czas zarządu, zagwarantowany deweloperowi w umowach przedwstępnych sprzedaży mieszkania. Takie prawo zapisano w Ustawie o własności lokali.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez niedzwiedz dnia Śro 7:28, 17 Lis 2010, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
niedzwiedz
Specjalista
Specjalista



Dołączył: 15 Gru 2009
Posty: 216
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 7:30, 17 Lis 2010    Temat postu:

I jeszcze garść wzorów (przykładów) Uchwał, umów i innych dokumentów z jakimi ściera się wspólnota mieszkaniowa.

[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
orm
Administrator



Dołączył: 23 Paź 2008
Posty: 817
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 7 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: budynek F
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 7:47, 17 Lis 2010    Temat postu:

Niedzwiedz jak zawsze zwarty i gotowy Wink <respect> Wink Mr. Green

Zakładanie samodzielnie wspólnoty nie jest takie "pstryk i już" jak to przedstawił przedmówca Wink

ja polecam [link widoczny dla zalogowanych]

Zakładam, że wiekszość z nas mieszkała wcześniej tam gdzie był zarządca. Zastanówmy sie może najpierw czy nie lepiej by było po uzyskaniu większości (poodbierać akty) nei zmienić na innego. Co już jest w wiekszym czy mniejszym stopniu sprawdzony z historii.

Można zrobić wątek "zarządcy" i tam pisać swoje opinie.

Opcja własnej samodzielnej zarządzanej przez nas kochających to osiedle mieszkańców też jest fajna, tylko wymaga znacznie wiecej energii od osób które nigdy tego nie robiły (zarządzały wspólnotą) y tylko nie zrobić sobie wiecej problemów niż przy licencjonowanym zarzadcy (wiem że bedzie drożej ale czy gra jest warta świeczki) teraz jest taka walka na tym rynku, że każdy sie bedzie starał by sie utrzymać, WPB ma taka przewage że może robić teraz co chce bo "moc narazie jest z nimi" jak by to powiedział Obi Wan Wink

Jedno jest pewne każda podjeta decyzja zwiazana z zarządzaniem wspólnoty u nas bedzie lepsza niż sytuacja obecna. (np. niedoszacowanie 3x jednego ze znaczących wskażników jest ewidentnym chwytem złapania klienta na zakup miszakania na "czynsz to pikuś") by po roku pokazać pazurki...)

Ja osobiście mocno tego nie odczułem (ci co mnei znają wiedzą o czym piszę Wink ale stali mieszkańcy ... dostali ładny prezent...) Fakt trzeba oddać sprawiedliwość że można to rozłożyć na raty ale to nei zmienia faktu że to nie pierwsza ich inwestycja i nie wierze, że aż o tyle "przypadkowo" sie pomylili. A zima przed nami ...

Pozdrawiam Wink


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez orm dnia Śro 7:48, 17 Lis 2010, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Olenek
Cichy obserwator



Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 23
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 10:20, 17 Lis 2010    Temat postu:

Witam


Szczerze mówiąc to WPB jako zarządca podoba mi się, klatki posprzątane trawka przycięta, śmieci wyrzucone. Generalnie na osiedlu panuje porządek i to jest dla mnie priorytet jeśli chodzi o zarządzanie.
Mam znajomych, którzy mieszkają w blokach wcześniej wybudowanych przez WPB. Jedni zostali przy WPB inni założyli wspólnotę lub korzystają z usług kogoś innego. Różnica jest ogromna i wypada na korzyść WPB.

Zanim rzucimy się z szabelką na krucjatę przeciwko WPB warto zastanowić się czego oczekujemy od zarządcy.


Pozdrawiam
Olenek


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
marii-olka
Wyjadacz
Wyjadacz



Dołączył: 27 Sty 2009
Posty: 191
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Budynek A4
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 6:35, 18 Lis 2010    Temat postu:

Szczerze mówiąc zarządca WPB nie spełnia moich oczekiwań od samego początku.

Do porządku na osiedlu nie mam zastrzeżeń, co do klatek schodowych to od jakiegoś czasu jest ok, choć to nie zmienia faktu, że był taki okres, że sprzatanie klatek ograniczało się jedynie do pierwszego piętra. Nie wspomnę o jakimkolwiek ZAKRESIE OBOWIĄZKÓW FIRMY SPRZĄTAJĄCEJ, który owszem po kilkuktrotnym upomnieniu zarządcy pojawił się na tablicy na naszej klatce schodowej...ale na tylko na parę dni. Teraz go nie ma i nie liczę żeby się pojawił.

W kwestii bramki, której ranga urosła do absurdalnych rozmiarów zarządca też się nie popisał. Gdyż sam otworzył sobie bramkę nie biorąc pod uwagę że należałoby to w jakiś konkretny sposób unormować, np kwestię parkowania aut mieszkanów z budynku K na swojej posesji, a nie na miejsach parkingowych które należą do mieszkanców Zielonej Przystani. I tu niestety rola zarządcy ograniczyła jedynie do zamknięcia bramki bez uzgodnienia tego z mieszkańcami, i co więcej najłatwiej było oczywiście zwalić winę na mieszkanców. Wystosowanie ankiety ze strony zarządcy na nic się nie zdało, gdyż temat bramki umarł smiercią naturalną...oczywiście do czasu aż będzie wspólnota (takie zapewnienie usłyszałam od naszego zarządcy).

Co do prezentu, jaki przygotował zarządca mieszkańcom w postaci rozliczenia to poprostu ręcę i nogi opadają. Na pytanie, czy i kiedy dostaniemy takie rozliczenie, otrzymałam z mężem informację że takie rozliczenie będzie dokonane na początku października. Oczywiście tak się nie stało, dzwoniąc do zarządcy w tej sprawie byłam odbijana do działu finansowego, a z działu finansowego do zarządcy i dowiedziałam się jedynie, że takie rozliczenie zostało wysłane do nas pocztą i tą informacje otrzymałam 20 października, w końcu 5 listopada!! dotarło rozliczenie - które nie przyniósł listonosz, tylko ktoś z WBP łaskawie wrzucił kopertę do skrzynki.
Sama faktura była nieczytelna, brakowało w niej kilku istotnych informacji -a termin zapłaty za nią był do 30 października. Po kilku dniach po interwencji otrzymaliśmy szczegółowe rozliczenie, do którego już nie miałam zastrzeżeń, ale mam prawo się przyczepić do tego, że my jako mieszkacy nie jesteśmy na bieżąco informowani o cenach za wodę, ogrzewanie itd, nie wspominając o tym że w tym roku była podwyżka za wodę, o której dowiedzieliśmy się ze szczegółowego rozliczenia. Sądzę, że takie infomacje jak ceny za wodę, ogrzewanie powinny być ogółno dostępne dla mieszkańców - od tego tablice na klatach schodowych!! Poza tym wydaje mi się że takie rozliczenie powinno być zrobione wcześniej np. w kwietniu i od tego czasu powinniśmy mieć faktury, które będą odzwierciedlać rzeczywiste zużycie mediów dla każdego z mieszkań, a nie że płacimy zaliczki, bo tak jest najłatwiej i mniej przy tym zachodu - oczywiście dla działu finansowego.
Oczywiscie WPB rozbiło płatność na raty, ale to i tak nie zmienia faktów że robią z nas balona.
Na pytanie, że można sobie zwiększyć zaliczkę na zużycie mediów, otrzymaliśmy infomacje że "miesięczne zaliczki na poczet zużycia mediów w budynku mieszkalnym przy ul. Witkowskiej 1-9 we Wrocławiu, ustalane są w jednakowej wysokości dla wszystkich mieszkańców. W związku z tym, do czasu powstania Wspólnoty Mieszkaniowej, nie ma możliwości naliczania indywidualnych wysokości zaliczek" co jest absurddem bo mam znajomych, których zarządca rozpoczął rozliczanie indywidualne po pierwszym kwartale od czasu zamieszkania!
Natomiast na pytanie odnośnie regulaminu medów, który powinien być udostępniony dla mieszkańców i aktualizowany w przypadkach podwyżek, otrzymalismy informacje:"regulamin rozliczenia mediów zostanie wprowadzony na Państwa nieruchomości po powstaniu Wspólnoty Mieszkaniowej".
Więc teraz nasuwa mi się takie pytanie, kiedy będziemy dla WBP wspólnotą?
I jak długo zarządca będzie nas tak rozliczał, tym bardziej że idzie zima i kolejne podwyżki przed nami, o których pewnie się dowiemy w czasie odpowiednim - czyli przy następnym rozliczeniu :-)
Proponuje długo się nad tym nie zastanawiać, chyba że lublimy takie nieoczekiwane prezenty.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
niedzwiedz
Specjalista
Specjalista



Dołączył: 15 Gru 2009
Posty: 216
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 7:43, 18 Lis 2010    Temat postu:

marii-olka napisał:

Więc teraz nasuwa mi się takie pytanie, kiedy będziemy dla WBP wspólnotą?


Pozwolę sobie w odpowiedzi przytoczyć ponownie kilka zdań ze strony którą podawałem...

http://mieszkaniowa.e-wiedza.info napisał:

W momencie podpisania pierwszej umowy przeniesienia własności lokalu, z mocy prawa powstaje wspólnota mieszkaniowa. W początkowym okresie, de facto nadal wspólnotą rządzi deweloper, gdyż posiada on największe udziały we wspólnocie (nadal posiada najwięcej mieszkań), a pozostałe głosy są rozdrobnione. W pewnym momencie jednak traci tę przewagę i pozostali członkowie są w stanie zmienić zarówno zarządcę nieruchomości, jak i firmy dostarczające media, nawet jeśli nie upłynął jeszcze czas zarządu, zagwarantowany deweloperowi w umowach przedwstępnych sprzedaży mieszkania. Takie prawo zapisano w Ustawie o własności lokali.


Idąc tym tropem - jeśli ktokolwiek z budynku odebrał akt notarialny (równoznaczny dla mnie z umową przeniesienia własności lokalu) z automatu powstaje wspólnota. Jednak taka "świeża" wspólnota nie ma tego co uprawnia ją do przejęcia zobowiązań po dotychczasowym zarządcy.

http://mieszkaniowa.e-wiedza.info napisał:

Do pełnego zorganizowania wspólnoty mieszkaniowej wykonać należy następujące kroki:

1. Pierwsze zebranie wspólnoty mieszkaniowej, na którym uchwala się (fakultatywnie) statut wspólnoty mieszkaniowej, dokonuje się wyboru zarządu wspólnoty i podejmuje uchwałę w sprawie wysokości opłat na pokrycie kosztów zarządu nieruchomością wspólną.
2. Zawrzeć umowę o administrowanie i podpisanie protokołu z przejęcia nieruchomości i jej dokumentacji technicznej.
3. Wystąpić o numer statystyczny REGON (w oddziale Głównego Urzędu Statystycznego).
4. W dowolnym banku otworzyć rachunek bankowy wspólnoty mieszkaniowej.
5. Podpisać umowy z dostarczycielami mediów takich jak: woda, prąd, ciepło itp.
6. Wystąpić o NIP w Urzędzie Skarbowym.


Pytanie czy zebranie musi być walne (wszystkich mieszkańców) czy też wystarczy 51% mieszkańców aby takie niezbędne uchwały podjąć. Jest tez możliwe że trzeba uzyskać 51% udziału w odniesieniu do m2 współdzielonych w ramach wspólnoty mieszkaniowej.

http://mieszkaniowa.e-wiedza.info napisał:

Udział w nieruchomości wspólnej każdego z właścicieli powinien być podany w umowie notarialnej oraz wpisany do księgi wieczystej. Udziały te oblicza się w dość prosty sposób. Jest to stosunek powierzchni lokalu (wraz z pomieszczeniami przynależnymi), będącego własnością danego członka do sumy powierzchni wszystkich lokali wchodzących w skład tej nieruchomości wspólnej wraz z pomieszczeniami do nich przynależnymi, na przykład piwnicą oraz innymi pomieszczeniami należącymi do nieruchomości wspólnej. Wszystkie udziały stanowią oczywiście sto procent nieruchomości wspólnej. Udział podaje się w ułamku zwykłym, gdyż zaokrąglenia podawane przy ułamku zwykłym powodują, że suma udziałów często różni się od zakładanych stu procent, co spowodować może kłopoty w rozliczeniu kosztów. Wielkość udziału decyduje o wpływie danego właściciela na zarządzanie nieruchomością wspólną i wysokości kosztów jej utrzymania, które ponosi dany własciciel.

Przykładowe obliczenie:

Jan Kowalski posiada lokal mieszkalny o powierzchni 40 metrów kwadratowych. Suma powierzchni wszystkich lokali i pomieszczeń w tej nieruchomości wspólnej wynosi 2000 metrów kwadratowych. Obliczając udział w nieruchomości wspólnej pana Jana Kowalskiego musimy wykonać następujące działanie:

UJK = 40 : 2000 = 0,02 ,

inaczej mówiąc 2%.


Czyli udział mieszkańca posiadającego kawalerkę i co za tym idzie głos byłby mniej ważny (słabszy) niż właściciela posiadającego mieszkanie z antresolą + 2 garaże. Ma to nawet sens dla mnie tym bardziej że w późniejszym rozliczeniu właśnie tak są ponoszone opłaty za media / fundusz remontowy itp.

To jednak są tylko moje domysły. Trzeba by dokładnie przeanalizować Ustawę o własności lokali z dnia 24 czerwca 1994 roku. wall Rolling eyes


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
refe
Cichy obserwator



Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 34
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 2/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 14:16, 21 Lis 2010    Temat postu:

Nie rozumiem dlaczego moja pierwsza wypowiedz zostala usunieta. Wniosek jeden: zgrywacie wielkich wlascicieli z kredycikami po 350 tys., chcecie placic Zarzadcy po srednio 20 zł co miesiac, a oczekujecie Bog wie czego! Podniecacie sie ustawa o wlasnosci lokali, a nie macie zielonego pojecia o tym kiedy wspolnota de facto zaczyna funkcjonowac! Nie macie rowniez pojecia o tym, ze akt notarialny to nie wszystko, ale to juz tlumaczylem (w usunietym wpisie).

///wypowiedź nie została usunięta a przesunięta - choć faktycznie należało by go usunąć. Dlaczego?? Obrażać ludzi można niekoniecznie używając przekleństw. A tak jesteś postrzegany panie refe. Pana wypowiedzi są obraźliwe///


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
RedHat
Bywalec
Bywalec



Dołączył: 13 Gru 2008
Posty: 77
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 1/5
Skąd: budynek A
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 14:51, 21 Lis 2010    Temat postu:

Jeśli chodzi o rozliczenie - ja proponuję poczekać na kolejne. Moim zdaniem obecne było kosmiczne z kilku powodów : cały budynek był wychłodzony i musial sie nagrzac, tynki musialy wyschnac i to tez pochlonelo sporo energii, poza tym nie we wszystkich mieszkaniach od razu wszyscy mieszkali i grzali , wiec cieplo 'uciekalo' do pustych i zimnych mieszkan obok. Do tego dodać należy kilkudniową awarię kotłowni, przez ktora mieszkania tez sie wychlodzily (bylo wtedy od -15 do -20 stopni na dworze i zero ogrzewania), wiecznie otwarta brama, bo co chwile ktos cos wnosil/wynosil, a takze brama do garazu, ktora tez byla przy mrozach otwarta przez pare tygodni. Z tych wszystkich powodow zuzycie ciepła bylo jakie bylo i oczekuje, ze w tym sezonie bedzie znacznie nizsze. Z mojego 'wywiadu srodowiskowego' wynika, ze wszyscy, ktorzy postawili dom, albo kupili mieszkanie od dewelopera zaplacili za ogrzewanie w pierwszym sezonie 2-4 razy wiecej niz w kolejnych. Poza tym nie wiem czy zauwazyliscie, ale nawet jak wszystkie grzejniki w domu sa zakrecone, wskazanie zuzycia ciepla na liczniku dalej rosnie - jedyna rada to zakrecenie zaworu przy liczniku - wtedy wskazanie zuzycia przestaje wzrastac. Tylko kto o tym wiedzial wczesniej? Z tego, co zaobserwowalem przy zakreconych grzejnikach wskazanie zuzycia ciepla wzrastalo o tyle, ze w ciagu calego poprzedniego sezonu moglo mnie to kosztowac nawet 150zł za nic Smile Tak wiec uwazam, ze w kwestii rozliczen powinnismy powstrzymac sie z 'krucjata przeciwko WPB' jak to ktos ladnie okreslil i zobaczymy jakie beda kolejne Smile

Oczywiscie bramka i brak info dot. opłat za wode etc. to juz osobne kwestie...

Pozdr.


P.S. Przepraszam wszystkich, ale refe, pomimo ze czasem przegina, to wielokrotnie ma racje. Pozdr. refe.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez RedHat dnia Nie 14:59, 21 Lis 2010, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
refe
Cichy obserwator



Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 34
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 2/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 17:15, 21 Lis 2010    Temat postu:

refe napisał:
Nie rozumiem dlaczego moja pierwsza wypowiedz zostala usunieta. Wniosek jeden: zgrywacie wielkich wlascicieli z kredycikami po 350 tys., chcecie placic Zarzadcy po srednio 20 zł co miesiac, a oczekujecie Bog wie czego! Podniecacie sie ustawa o wlasnosci lokali, a nie macie zielonego pojecia o tym kiedy wspolnota de facto zaczyna funkcjonowac! Nie macie rowniez pojecia o tym, ze akt notarialny to nie wszystko, ale to juz tlumaczylem (w usunietym wpisie).

///wypowiedź nie została usunięta a przesunięta - choć faktycznie należało by go usunąć. Dlaczego?? Obrażać ludzi można niekoniecznie używając przekleństw. A tak jesteś postrzegany panie refe. Pana wypowiedzi są obraźliwe///
Nikogo nie obrazilem! Moze i jestem tak postrzegany, ale tylko przez ludzi, ktorzy maja problem ze swoim poziomem zakompleksienia! Trudno mi za to brać odpowiedzialność! Skoro administratorzy tego forum sa tak prawi, to niech beda i sprawiedliwi! Co grozi w Polsce za pedofilie? Przeniesienie do innej parafii. A co grozi za nazywanie kogos burakiem i wiesniakiem na tym forum? Przeniesienie tematu do Offtopic! http://www.zielonaprzystan.fora.pl/lawkowe-debaty,24/offtopic-1,263.html#5915 albo co gorsza [o zgrozo!] po prostu go usunac i wmawiac wszystkim, ze sie kogos obraza! Niski poziom… Jakie forum, takie osiedle...

Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez refe dnia Nie 23:28, 21 Lis 2010, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
mglod7
Mieszkaniec
Mieszkaniec



Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 142
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: budynek A
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 17:46, 21 Lis 2010    Temat postu:

Nie karmić Trolla!!!

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
marii-olka
Wyjadacz
Wyjadacz



Dołączył: 27 Sty 2009
Posty: 191
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Budynek A4
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 18:05, 21 Lis 2010    Temat postu:

Wiesz Refe...problem to raczej masz ty...z poziomem swojej kultury...a raczej z jej brakiem....forum też już straciło na swoim znaczeniu i funkcji a poziom wypowiedzi jest daje dużo do życzenia...sensu administrowania forum nie widzę..bo szkoda na to zachodu.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Pablo
Moderator



Dołączył: 13 Wrz 2009
Posty: 220
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Z ZP- C
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 21:52, 21 Lis 2010    Temat postu:

Albo wracacie do tematu albo go zamykamy !

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
niedzwiedz
Specjalista
Specjalista



Dołączył: 15 Gru 2009
Posty: 216
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 13:25, 23 Lis 2010    Temat postu:

Dla chcących poczytać w temacie Smile

<a href="http://www.fontis.com.pl/prawo/ustawa_o_wlasnosci_lokali.pdf">
1. Ustawa o własności lokali z 24 czerwca 1994r</a>
<a href="http://www.fontis.com.pl/prawo/ustawa_o_gospodarce_nieruchomosciamii.pdf">
2. Ustawa o gospodarce nieruchomościami z 21 sierpnia 1997r</a>


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.zielonaprzystan.fora.pl Strona Główna -> Sprawy Naszego Osiedla / Osiedle Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
gGreen v1.3 // Theme created by Sopel & Programosy
Regulamin